Joanna Pawlak to polska zawodniczka, która od 31 marca 1991 roku jest związana z Żaganiem, miastem, które jest jej miejscem urodzenia.
Specjalizuje się w jeździectwie sportowym, co stawia ją w gronie utalentowanych sportowców reprezentujących Polskę w tej wymagającej dyscyplinie.
Życiorys
Joanna Pawlak swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wczesnym wieku sześciu lat. Pierwsze kroki stawiała w obszarach skoków oraz ujeżdżenia, z czasem jednak zainteresowała się również wszechstronnym konkursem konia wierzchowego (WKKW). W 2016 roku zdobyła tytuł mistrzyni Polski w jeździe bez ogłowia w skokach, co było ważnym osiągnięciem w jej karierze. Rok później, w 2017, uzyskała tytuł II wicemistrzyni Świata w ujeżdżeniu oraz skokach bez ogłowia, co potwierdziło jej umiejętności na międzynarodowej arenie.
W 2018 roku wzięła udział w Pucharze Polski WKKW, gdzie zdobyła srebrny medal, a także zajęła drugie miejsce jako wicemistrzyni Polski Seniorów w WKKW. Jej sukcesy nie umknęły uwadze, ponieważ wraz z polską Kadrą Narodową wywalczyła awans na najważniejszą imprezę sportową – Igrzyska Olimpijskie w Tokio.
W 2021 roku Joanna Pawlak znalazła się w składzie polskiej reprezentacji olimpijskiej, co stanowiło ukoronowanie jej dotychczasowych osiągnięć i możliwość reprezentowania kraju na międzynarodowej arenie.
Przypisy
- a b Nasza drużyna jeźdźców w WKKW będzie nas reprezentować na igrzyskach olimpijskich w Tokio. polskieradio.pl. [dostęp 23.07.2021 r.]
- Szkolenie z Joanną Pawlak. hipomania.pl. [dostęp 23.07.2021 r.]
- Jan Kamiński nowym mistrzem Polski w WKKW!. gallop.pl. [dostęp 23.07.2021 r.]
- Polska Reprezentacja Olimpijska. olimpijski.pl. [dostęp 21.07.2021 r.]
- Reprezentacja Polski: w: Skarb Kibica. Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Dodatek do Przeglądu Sportowego, s. 54
Pozostali ludzie w kategorii "Sport i rekreacja":
Mirosław Daszkiewicz | Adrian Rakowski | Krzysztof Rojek | Mariusz Jurasik | Heinrich Hoffmann (strzelec) | Krzysztof Wójcik (siatkarz) | Anna Piaścik | Łukasz GargułaOceń: Joanna Pawlak